Medeniyyet TV - Hakkinda


Medeniyyet TV Seyircinin sempatisini hızla kazanan ve Azerbaycan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı CJSC temelinde yeni kurulan Kültür kanalı, böylesine önemli bir misyonu başarıyla gerçekleştiriyor. Medeniyyet TV Kültür kanalının temel amaçlarından biri, zengin Azerbaycan kültürünün insani değerlerini dünyaya taşımak, dünya kültürünün incilerini ülkemizde tanıtmak, genç neslin sanatsal ve estetik zevkini oluşturmaktır. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev iktidara geldiğinden bu yana diğer alanlarda olduğu gibi kültür alanında da köklü reformlara hız vermeye başladı.

Medeniyyet TV Sinema, tiyatro, müzik, uygulamalı sanatlar, tarihi eserlerin korunması ve restorasyonu için benimsenen devlet programları ile kültür alanlarının gelişmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnameleri, ülkemizin kültüre ve manevi değerlerin korunmasına gerçekten önem verdiğini bir kez daha teyit etmektedir. Bu kararnameler, kültürümüzün tüm alanlarının gelişmesi için devletin büyük desteğini teyit etmektedir. “Kültür” kanalının açılışı, aynı zamanda devletimizin ve lideri İlham Aliyev’in kültür ve sanata gösterdiği büyük ilgi ve ilginin bir sonucudur. Azerbaycan Televizyonu bünyesinde “Kültür” kanalının kurulması tesadüf değildi.

AzTV, sadece maddi ve teknik anlamda değil, ülkenin televizyon alanında da yaratıcılık açısından itici bir güç haline geldi. Televizyonun zengin altın fonu, milli kültürümüzün ve sanatımızın gelişimine özel katkı sağlayan kişiler, seçkin sanatçılarımızın icra ettiği muğamlar, besteci şarkıları, çeşitli opera ve gösterilerden nadide eserler hakkında çeşitli ses kayıtlarını muhafaza etmektedir.

Ayrıca Azerbaycan Televizyonu’nun malzeme ve teknik tabanı dünya standartlarını tam olarak karşılamaktadır, dünya çapında program yayınlayabilme, uzun yıllar boyunca toplanan ve sadece AzTV’de saklanan kültürel örneklerde değerli kasetlerin bulunması, Azerbaycan Televizyonu altında “Kültür” kanalını oluşturmuştur. Böylelikle “Kültür” kanalı tüm dünyada izlenebilme imkanına sahiptir.

Bu da kültürümüzün küresel ölçekte daha geniş, muhteşem bir şekilde tanıtılması anlamına geliyor. AzTV’de faaliyet gösteren Televizyon Akademisi, Kültür kanalının profesyonel kadro potansiyelinin oluşmasına da yardımcı oldu, Ulusal lider Haydar Aliyev’in Azerbaycan kültür, sanat ve milli manevi değerlerinin korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması için yaptığı paha biçilmez çalışmalar başarıyla devam ediyor.

Son yıllarda Haydar Aliyev Vakfı Başkanı, UNESCO İyi Niyet Elçisi ve ISESCO Milletvekili Mehriban Aliyeva’nın girişimiyle Azerbaycan kültürünü tanıtmak için çok sayıda proje hayata geçirildi. Başlangıcından bu yana, “Kültür” kanalı, kültürel hayatımızın gerçek habercisi olma göreviyle baş edebildi.

Haydar Aliyev Vakfı’nın girişimiyle başkentimizde ve ülkemizin şirin köşelerinde düzenlenen büyük çaplı tüm kültürel etkinlikler Kültür kanalıyla izleyicilere ulaştırılıyor. Cumhuriyetçi ve televizyon mugam yarışmaları ve Haydar Aliyev Vakfı tarafından başlatılan Gabala Müzik Festivali özel olarak anılmalıdır. Şu anda Kültür kanalı gerçek bir bilim, aydınlanma, Azerbaycan dili, tarih, kültür ve sanat propagandacısı haline geldi. “Kültür” kanalının film politikası büyük ilgi görüyor. Bu kanalda insan ahlakını olumsuz etkileyen filmlere rastlamak mümkün değil.

Bir insanı ruhen arındıran, ona yüksek duygular aşılayan ve dünya sinemasının incileri olarak kabul edilen filmleri gösterir. Milli liderimiz Haydar Aliyev, milletin kültürünün korunmasının sadece kültürel figürlerin, bu alanda çalışan kişilerin, aydınların işi değil, aynı zamanda devlet görevlilerinin, tüm devlet kurum ve kuruluşlarının görevi olduğunu her zaman söylemiştir. Kültür, milletin arama kartıdır.


Daha Fazla Göster >>>

İletişim ve Frekans Bilgisi


İLETİŞİM
FREKANS

  • Yayın Baku
  • Web Site http://www.medeniyyettv.az
  • E-mail [email protected]
  • Telefon +99412 492-14-58
  • Uydu Azerspace 46E
  • Frekans 11175
  • Polarizasyon Horizontal
  • Symbol 27500
  • FEC 5/6