Kepez TV - Hakkinda


Kapaz Bağımsız Televizyon ve Radyo Şirketi Gence’de faaliyet gösteren Kapaz Bağımsız Televizyon ve Radyo Şirketi 1993 yılında kurulmuş ve Kanal 46’da yayın yapmaktadır.

4 Haziran 2008’de Kapaz TV’de yeni bir dönem başladı. Organizasyonel ve hukuki yapısını değiştiren TV’ye yeni personel çekildi ve yeni programlar hazırlandı.

4 Haziran 2009’da kanalın web sitesi www.kepeztv.az açıldı. İzleyiciler web sitesine girip ülke ve bölgedeki en son haberleri, istedikleri programları izleyebilirler …

2008 yılında başlayan değişikliklerin devamı olarak Kapaz TV için yeni bir bina yapıldı. Eylül 2012’den beri görkemli binada faaliyet gösteren Kapaz TV, en son televizyon ekipmanları ile donatılmış olup, Cinegy teknolojisine dayalı Azerbaycan’ın en büyük otomatik yayın sistemlerinden biridir.

Kapaz NTRC LLC’deki bir diğer yenilik de Kapaz FM’in 93.3 MHz’de piyasaya sürülmesi oldu. 2013 Şubat ayında yayına başlayan bölgedeki ilk radyo, bugün geniş bir izleyici kitlesini toplamayı başardı. Aynı zamanda radyonun www.kepezfm.az internet sitesi de dinleyicilerin hizmetine sunulmuştur. Gazah, Tovuz ve Ağstafa ilçelerinde 107.2 frekansından yayın yapan radyo, tüm dinleyicilere en yakın arkadaş oldu.

14 Mart 2014’te Kapaz Bağımsız Televizyon ve Radyo Şirketi, bölgelerdeki diğer 5 TV kanalıyla (RTV-Khachmaz, CTV-Lankaran, ELTV-Yevlakh, Kanal S-Sheki ve TTV-Tovuz) birleşti. Konsey tarafından açılan ihaleye katıldı. Elde edilen sonuçlara göre Azerbaycan’da yayın hakkı elde edildi ve Bölge TV’nin kurulması sağlandı. Bölge TV, 2014 yılı Mayıs ayında ülke çapında yayına başlamış ve Kapaz TV bazında yayın merkezi kurulmuştur. Daha sonra Bölge TV adı ARB olarak değiştirildi ve şimdi ARB KAPAZ olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Batı bölgesinde televizyon analogdan tam dijital yayına geçti. Dijital yayıncılıkta Gence ili ve çevresinde 24. kanalda, Gazah, Tovuz ve Ağstafa ilçelerinde 56. kanalda ve Tovuz ilinde 36. kanalda ARB Kapaz TV izlemek mümkündür.

“İşgüzar”, “Doğruya Doğru” sosyal programı, “Piyada” fikir programı, “Zirve” bilgi yarışması, “Dostlar” gibi televizyon programları izleyicilerin hizmetindedir. “Kapaz Khabar”, “Olke Khabar”, “Agronom”, “Hadise” doğrudan insanların bilgi ihtiyaçlarını karşılamaya hizmet ediyor.


Daha Fazla Göster >>>

İletişim ve Frekans Bilgisi


İLETİŞİM
FREKANS

  • Yayın Gəncə
  • Web Site http://kepeztv.az
  • E-mail [email protected]
  • Telefon +99422 264-12-02
  • Uydu
  • Frekans
  • Polarizasyon
  • Symbol
  • FEC