CBC Sport - Hakkinda


CBC Sport Caspian International Broadcasting Company Sport CBC Sport, Azerbaycan’ın en genç televizyon kanallarından biridir.
İnternet 9 Ağustos 2015’te, test yayını 1 Ekim 2015’te başladı. 1 Kasım 2015’te ana yayına girdi. Azerbaycan’ın 11. ulusal TV kanalı olan CBC Sport, ülkedeki HD formatında yayın yapan ilk televizyondur.

8 Eylül 2015 tarihinde, 25 Haziran 2002 tarih ve 345-IIQ sayılı Azerbaycan Cumhuriyeti Kanunun 7 ve 15.1 Maddeleri uyarınca Ulusal Televizyon ve Radyo Konseyi, CBC Sport LLC tarafından hazırlanan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı Hakkında Ulusal spor televizyon kanalının MH’lerin frekansında yayınlanması için 6 yıl rekabet dışı özel izin (lisans) verilmesine karar verildi.

CBC Sport, Azerbaycan Premier Ligi’nin 2015/16 sezonunun özel yayın haklarına sahiptir. Kanal ayrıca UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Uluslar Ligi, CONMEBOL Güney Amerika Şampiyonası, İtalya, İspanya, Hollanda, Rusya şampiyonaları, Türkiye Kupası, Amerikan Ulusal Basketbol Ligi NBA, Judo Dünya Şampiyonası ve Grand Prix, UFC, Polo, Diamond League’in canlı maçlarını ve maçlarını ve en prestijli uluslararası tenis turnuvalarını sunar. CBC Sport, Azerbaycan’da futbolun tanıtımı ve geliştirilmesine yönelik ve AFFA tarafından uygulanan birçok projeyi desteklemektedir.

CBC Sport, Azerbaycan milli takımının ülkedeki farklı yaşlardaki birçok oyununun resmi yayıncısıdır. CBC Sport, bu yarışmaların çoğunu spor hayranlarına yayınlayan ilk kanaldır. Bu müsabakalar arasında UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi ile UEFA Uluslar Ligi bulunmaktadır. Profesyonel bir yorumcu ve muhabir, olay yerinden en son bilgileri ve durumu sağlayarak spor hayranını her zaman bilgilendirir. Ancak kanal, spor müsabakaları yayınlamakla sınırlı değildir.

CBC Sport’un ana hedeflerinden biri, ülkenin sporlarını ve sporcularını, gençler arasında sağlıklı bir yaşam tarzı olan Olimpik hareketi doğrudan oluşturmak ve tanıtmak ve bu alanda kapsamlı bilinçlendirme çalışmaları yapmaktır.

Bu nedenle CBC Sport, yurt içinde düzenlenen çeşitli sosyal sporlara yönelik projelerde yer almakta ve izleyicilerini bu projelerle tanıştırmaktadır. CBC Sporta haftanın 7 günü 24 saat yayınlanır.


Daha Fazla Göster >>>

İletişim ve Frekans Bilgisi


İLETİŞİM
FREKANS

  • Yayın Baku
  • Web Site http://www.cbcsport.az
  • E-mail [email protected]
  • Telefon +99412 421-03-30
  • Uydu Azerspace 46E
  • Frekans 11135
  • Polarizasyon Horizontal
  • Symbol 27500
  • FEC 5/6