ELTV - Hakkinda


Yevlakh TV LLC 2 Mart 2009 tarihinde kurulmuş ve aynı sene 17 Temmuz'da ELTV ismi ve logosu ile yayına başlamıştır. 10 Mayıs 2014 tarihinde Bölge TV ağının bir kanalı halini aldı ve mahalli yayınına tek bir program sepeti dahilinde devam etti. 19 Eylül 2016'da ARB Medya Grubu'nun da aralarında bulunmuş olduğu yeni kurulan ARB (Azerbaycan Cumhuriyeti Yayıncı) ağına ARB Aran olarak katıldı.

Günde 14-18 saat civarında gösterilen ARB Aran kanalının aktüel gösterim süresi 24 saattir. Orta Aran bölgesinde 24 ve 59 frekanslarında olmak üzere iki kaynaktan yüksek kaliteli dijital karasal yayın yapılmaktadır. Kanalın temel amacı, yayının kapsadığı bölge ve şehirlerin sosyo-ekonomik ve kültürel yaşamındaki vakaları ele almak, nüfusa sunulan malumat hizmetlerinin standardını artırmaktır. Yıllar içinde ARB Aran, bu amaçla çalışan bir medya kuruluşu olarak konumunu önemli ölçüde güçlendirdi. Kanalın seyircileri her yaştan izleyiciyi içerir.

ARB Aran her vakit seyirciyi memnun etmeye çalıştı. Bu amaçla muhtelif tür ve renklerde onlarca TV projesi hazırlanmıştır. Şirketin "Nakliye ve Tedarik", "Ekonomi", "Teknik ve yayıncılık", "Projeler" alanlarında hizmet alanları bulunmaktadır. 2016 senesinde kurulan Aran Film Yaratıcılık Merkezi belgesel ve uzun metrajlı film yapımcılığı yapmaktadır. Filmler ARB ağında ve ARB 24 kanalında yayınlanmaktadır. Şu anda "ARB Aran" TV'de ağ yayıncılığı için "Asgar" programı, mahalli gösterim için "Bu Sahar" ve "Bankir" programları üretilmektedir.

ELTV ARB Aran Center, Aran ve Aran ve diger bölgelerinden son olarak haberleri sunar. Haftanın her günü, bölgenin sosyo-politik yaşamındaki en mühim olaylar, canlı bir telekonferans vesilesiyle ARB'nin "Ülke Haberleri" ağ malumat programında gündeme getiriliyor. Temas hattına yakın alanlardan hususi raporlar hazırlanmaktadır. Televizyonumuzun ürettiği haberler firmanın resmi toplumsal ağlarında paylaşılmaktadır.

ARB Medya Grubu'nun bir parçası olan TV kanalı, 19 Eylül 2016 tarihinden itibaren ARB ARAN olarak etkinlik göstermekte ve ARB markasına müsait olarak markasını yenilemektedir.


Daha Fazla Göster >>>

İletişim ve Frekans Bilgisi


İLETİŞİM
FREKANS

  • Yayın Yevlax
  • Web Site http://eltv.az/
  • E-mail [email protected]
  • Telefon +99422 336-68-11
  • Uydu
  • Frekans
  • Polarizasyon
  • Symbol
  • FEC