AZ Star TV - Hakkinda


AZ Star TV, Haydar Haba Medya Grubu, Aralık 2009'da aylık olarak Haydarbaba Gazetesi yayınlamaya başladı. Gazetenin Toronto, Richmond Hill, Mississauga, Thornhill, Scarborough ve diğerlerinde her ayın ilk Cuma günü 5.000 tirajı vardır. şehirlerde iş merkezlerinde ücretsiz olarak yayınlandı.

Bir buçuk yıllık faaliyetin ardından 2011'de Kanada Ulusal Etnik Basın ve Medya Konseyi'nin resmi bir üyesi olarak Azerbaycan'a bir başarı daha getirmeyi başardık. Böylece medyamızın dünyanın tüm ülkelerinde vizesiz seyahat etmesine ve çalışmasına izin verildi. Faaliyetlerimizin devamı olarak Azerbaycan kültürünü dünya sahnesinde tanıtmak amacıyla satın aldıklarımız HB Haydar Baba TV'de 2 sene 2011-2013 yerel bir Kanada TV kanalında haftada 3 buçuk saat yayınlanmıştır.

Bu dönemde 6 özel gazete çıkardık Azerbaycan Cumhuriyeti ve Azerbaycan Yıldızı adı altında Hocalı soykırımı ve Karabağ'da depremle ilgili gazeteler. HB Media Group olarak kültürümüzü yurtdışında tanıtmak ve yaşatmak amacıyla 15'e yakın farklı tören (Festival, Anma Töreni, Konserler ve Azerbaycan geceleri) düzenledik. Böylece 2013 yılının ilk aylarında Uluslararası Standart Seri Numaralarını (ISSN) almayı başaran gazetemiz ISSN seri numarası, yayınlar için uluslararası kabul görmüş bir kimlik kodudur. Yurt dışında da faaliyetlerimizi sürdürmek ve kültürümüzü yaşatmak için tüm gelirimiz reklamdan geldi.

2015 yılında gazetemizin adını Heyderbaba dan, Azerbaycan Star Gazetesi olarak değiştirdik. İki buçuk yıllık yoğun bir çalışmanın ardından 2016 yılının ilk aylarında TV Stüdyomuzu yine kurduk. Ülkemizi ve kültürümüzü yurt dışında yaygın olarak tanıtmak, Azerbaycan müziğini, kültürünü ve özellikle yetenekli yurttaşlarımızı ve tanınmış işadamlarını ve Azerbaycan ekonomisinin dünya çapındaki başarısını tanıtmak için 24 saat Azerbaycan Star TV kanalı açmaya karar verdik.

Bugün HB Media Group olarak, Kanada Toronto şehir merkezindeyiz ve Kanada'nın yasal haklarıyla ve National Ethnic Press ve Kanada Medya Konseyi'nin resmi bir üyesi olarak dünyanın herhangi bir yerinde faaliyet gösterme hakkına sahibiz. Yukarıda belirtilen başarıları destekleyerek, dünyanın her yerinden yurttaşlarımızı, yetkilileri ve işadamlarımızı bu zor ve uzun yolda medyamıza destek olmaya ve ortaklık meydana getirmeye çağırıyoruz.


Daha Fazla Göster >>>

İletişim ve Frekans Bilgisi


İLETİŞİM
FREKANS

  • Yayın Toronto
  • Web Site http://azstartv.com
  • E-mail [email protected]
  • Telefon +1416 226-67-68
  • Uydu
  • Frekans
  • Polarizasyon
  • Symbol
  • FEC